Wierzę, że dobro wraca. Dlatego postanowiłam Was wykorzystać, żebyśmy wszyscy razem mogli zrobić coś dobrego.

To jest Franek

Pamiętacie chłopca, o którym kilka dni temu pisał Wam Kant? To on.

 Franek w tym roku skończy dopiero trzy latka, a już na swoim koncie ma sporo przygód i wycieczek. Niestety, zazwyczaj są to przygody na drodze do zdrowia i wycieczki po gabinetach specjalistów i rehabilitantów.

Franek przyszedł na świat w czerwcu 2014 roku. Zaraz po narodzinach lekarze stwierdzili u niego trisomię 21. pary chromosomów czyli Zespół Downa. Następna w kolejce stanęła wada serduszka.  I tutaj zaczęła się droga, którą Franek podąża dzielnie, wspierany nie tylko przez rodziców i starszego brata, ale także całą drużynę specjalistów od kardiologa począwszy przez logopedę, audiologa, endokrynologa, neurologa, okulistę na lekarzach rehabilitacji skończywszy. Wszyscy wiemy, bardzo dobrze wiemy, że aby się leczyć potrzeba dużo czasu albo dużo pieniążków, jeśli nie chcemy tego czasu na oczekiwania w kolejce marnować. A dla Franka liczy się czas. Nie możemy tracić go na czekanie w kolejkach do specjalistów. Nie możemy, bo im wcześniej będzie pod ich opieką, im więcej będą mogli dla niego zrobić już dziś tym łatwiejsze dla niego będzie jutro.

Kiedy Franuś się urodził nasze życie się zmieniło. Wtedy myślałam, że na gorsze, ale dzisiaj wiem, że to nie jest prawda i że życie z dzieckiem z zespołem Downa to nie tragedia. Nie jest łatwo, ale nie znaczy to wcale, że źle i mimo wszystko jesteśmy szczęśliwymi rodzicami  naszych dwóch łobuziaków, których kochamy nad życie” Tak o ich wspólnym życiu pisze mama Franka.

Powiem Ci co możesz zrobić, żeby pomóc. Bo wystarczy, że nie będziesz obojętny.

A nieobojętnym możesz być na kilka sposobów.

  • Jeśli dotąd nie wybrałeś innego celu, możesz Frankowi przekazać 1% swojego podatku:

KRS 0000037904 W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj:
25676 Helwich Franciszek, nie zapomnij też zaznaczyć w okienku, że wyrażasz zgodę na przekazanie tych środków.

  •  Już się rozliczyłeś, albo swój 1% przekażesz gdzieś indziej, ale nadal chcesz pomóc? Nic straconego.

Franuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Na jego subkonto możesz wpłacić każdą, nawet małą kwotę, bo każda złotówka się liczy.

 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem:
25676 Helwich Franciszek darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

  • Nie możesz pomóc finansowo? Udostępniaj. Internet ma wielką moc. Razem działając mamy tę przewagę, że jesteśmy w stanie dotrzeć do większej liczby osób, które rehabilitację Franka będą chciały i mogły wesprzeć materialnie. A Ty możesz sprawić, że się o tym dowiedzą.

To jak? Nie chodzi o hajsy na nowe fanty dla blogera. Nie chodzi o lans. Chodzi o dzieciaczka, który Was potrzebuje. A ja w Was wierzę.

 

Pin It on Pinterest

Share This

FreshMail.pl