Zaznacz stronę

AMERYKAŃSKA CIOTKA

Flaga USA

Zapewne znasz ze swojego podwórka podobne historie… .

Informacja dla nowych czytelników, aby zrozumieć sens wypocin poniżej należy po przeczytaniu klikać w historie ukryte w tekście.

Na boisku i trzepaku zawsze królowała jedna i ta sama zasada, mianowicie znajomości. Każdy chwalił się kogo znał i czego ten ktoś dokonał. Nadszedł czas na mnie…,  zaczniemy od samego początku. Wspominałem Wam o swojej cioci z ameryki?  Po przyjeździe była hitem rodzinnych rozmów każdy próbował przypodobać się na swój sposób. Zapamiętałem ciocię z bardzo ciepłej strony, uśmiechnięta Polska babka. Po uroczystym przekroczeniu progu przez ekscelencję z ameryki, padły niezrozumiałe słowa  coś w stylu  “Hi, wszystkim”.  Wtedy nabrałem pierwszych podejrzeń i zaczęło się, w Moją ciocię wstąpił diabeł zza oceanu. Rozmowa  wyglądała bardzo dziwnie, ciocia komunikowała się  w niezrozumiałym języku, ” Ohh, dareczku are you sure”,  “to wy nie znacie angielskiego really?” lub “Potrzebuję closet ” , jako przykładny  dzieciak postanowiłem spełnić żądanie opętanej ciotki i przyniosłem swój nocniczek, chciała klozet to dostała:). Nie mogła normalnie po polsku powiedzieć, że chce schowek na pieniądze? Pamiętam jeszcze jak bardzo ciotka wstydziła się faktu swojego pochodzenia, po zaprezentowaniu nocnika, wstała i zaczęła krzyczeć,  „To dziecko  jest głupim polaczkiem!”  Następnie trzasnęła drzwiami i tyle ją widziałem, podobno za granicą być polakiem to wstyd?

Postanowiłem opowiedzieć kolegom z paczki o cioci  z ameryki. Po pierwszych nie udolnych próbach wtrącania niezrozumiałego języka angielskiego do poleceń wydawanych jako dowódca w bazie pod balkonem, rozpętało się istne piekło. Na dodatek zacząłem głosić herezję  o fakcie zmiany nazwy bazy od dzisiaj kazałem mówić “team from  balcony”. Paczka zaczęła  powątpiewać w poczytalność dowódcy próbując siłą przywrócić mnie do realiów jakie rządziły w Polsce.  Atak na pearl harbor  był psikusem w porównaniu do tego jak porządnie dostałem od własnej paczki za udawanie kogoś kim nie jestem, do dzisiaj używając języka angielskiego obserwuję czy zaraz nie dostanę w pysk.

Najdziwniejsze jest dla mnie jak ciocia mogła zapomnieć o korzeniach i dlaczego tak bardzo wstydziła się swojego pochodzenia po sześciu miesiącach pobytu w stanach?

Uwielbiam bajki, bo to właśnie z nich można czerpać życiową mądrość 🙂  Spider man to istna ostoja bardzo dobrych przykładów. Pamiętasz  jak wujek “ben”  wypowiedział bardzo mądre słowa:  „Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.“

Ciocia jako pierwsza wyjechała za granicę i to na niej ciążyła wielka odpowiedzialność reprezentowania godnie Polskiego kraju!  Szkoda, że nie zdążyłem wytłumaczyć amerykance dlaczego powinna pamiętać o Polsce:)

Mam nadzieję, że Pan Artur Szpilka odnajdzie za oceanem Moją Ciotkę i  z dumą krzyknie,  „Urodziłem się w Polsce!”

Pod filmikiem znajdziesz odpowiedź na nurtujące pytanie, dlaczego Moja ciotka tak się zdenerwowała na widok nocnika:)

 

W nocniku była    Kupa:)

Wesołych świąt !!

 

Pin It on Pinterest

Share This