Zaznacz stronę

Czwórka motywacyjna, zamiast kopniaka w tyłek.

number-437923_1280

Ostanie kilkanaście dni straciłem na bezsensownym rozmyślaniu co by było gdyby, szukając odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące sensu naszego bycia popadłem w mała depresję, która w mało skomplikowany sposób doprowadziła Kanta do stanu  zwanego ogłupienie, kilkadziesiąt godzin straconych na przeglądaniu onetu, wp,  tylko pogłębia stany depresyjne.

Wczoraj zapytałem was na Facebooku, jak zmotywować się do czegokolwiek,  i się zaczęło… Dwa komentarze, które  rozpoczęły lawinę pozytywnej energii.  Pierwszy z nich padł ze strony Michała, doskonale zdawałem sobie sprawę, że jego wypowiedź trafi w sedno,  “jak jesteś leniem i nie masz w sobie rywalizacji to po prostu siedź na tej kanapie bo to twoje naturalne środowisko“,  w tym momencie spojrzałem na wspomnianą kanapę górującą nad głową, z perspektywy podłogi  świat potrafi być przygnębiający. Dosłownie chwilę później przyszła druga odpowiedź napisana przez Skład Dobrych Wartości, pomysły podesłane postanowiłem zrealizować, pierwsze co Kant zrobił, to wyrzucił  kanapę służącą głównie do leniuchowania.   

Przyszła kolej na dalsze działania, odpaliłem peugeota tryskającego z radości olejem na myśl o przejażdżce, i pojechaliśmy z dzieckiem wywieźć ukochaną… W drodze powrotnej brakowało  głosów zwykle panoszących się po wnętrzu auta, nie wiedzieć dlaczego małego ruszyło sumienie i ostatecznie został z Mamą u drugiej Mamy w tym przypadku rodzicielki najlepszego blogera w mieście… Skoro Kant zaczął tęsknic za dźwiękami rodziny przerywającymi monotonię jazdy, włączył radio na ulubionej stacji czyli Czwórce Polskie Radio, wywołującą ogromną lawinę pozytywnych wspomnień dotyczących wspólnej egzystencji, ciekawe rozmowy z Miłoszem, poranne  słuchowiska radiowe, elektryzujące wywiady i brak plastikowej muzyki w stylu Kłoda elektroda. Następną czynnością było przeczytanie starego wpisu sosnowej11, za każdym razem śmieję się tak samo…  Naładowany tą energią Kant napisał wpis dotyczący złotej czwórki motywacyjnej:

1.  Blogowa społeczność

2.  Peugeot

3. Rozłąka z najbliższymi

4. Czwórka Polskie Radio

Ps. Michał prowadzi bloga pod adresem http://crumbsofboredom.pl, warto czasami odwiedzić prekursora motywacji:). Jako, że jestem największym leniem na planecie do niedzieli Kanta nie ma:)

Pin It on Pinterest

Share This