Zaznacz stronę

Dlaczego Kukiz, nie zmieni Polski?

Niezadowolenie w Polsce widoczne jest na każdym kroku, głownie z tego powodu tak dużym poparciem w ostatnich wyborach cieszył się Paweł Kukiz. Młodzi wyborcy odczuwają niechęć do władzy, potrzebujemy zmian, lecz czy Kukiz jest w stanie dokonać przełomu politycznego w zbliżających się jesiennych wyborach? 

Pixabay.com

Wierzyłem w czyste intencje Pawła,  bez obietnic wyborczych osiągnął ogromny sukces polityczny, niewątpliwie jest to dowód potwierdzający zmęczenie narodu 25 letnim systemem. Przez ćwierć wieku,  rządziły wszystkie obecne partie polityczne, każda bez wyjątku odpowiada za obecną sytuację Polski.  Wiele osób oddało głos na Kukiza z powodu wypowiedzi jakie udzielał w mediach, myślący o  chorych dzieciakach, dostrzegający problemy obywateli, pokrzywdzonych przez system . Dzięki tym pustym hasełkom ujawniła się w Polsce pewna Patologia, praktycznie co czwarty obywatel w Kraju jest niezadowolony z obecnej sytuacji. Dziś wiem, że Kukiz nic nie zmieni, bo jak inaczej nazwać sytuację w której  układa się za naszymi Plecami z Korwinem, człowiekiem o całkowicie innych poglądach politycznych niż Kukiz, jedynym wspólnym elementem obydwu kandydatów jest zmiana obecnie panującego systemu, całkowicie odmiennymi metodami. Przypomnę słowa Pawła na zadane pytanie, komu przekaże głos poparcia, NIKOMU! Jak się okazało kilka dni później media obiegła informacja, o cichej umowie przekazującej głos poparcia Korwinowi. Rozpoczęła się polityka… Bez partyjność w odczuciu “Kanta” okazała się obłudą, straciłem zaufanie. Zagłosowałem, wyrażając niechęć do obecnie sprawującej władzy.

Druga tura wyborów:

Czeka nas druga tura wyborów, która nic nie zmieni. Jeden z kandydatów jest za wprowadzeniem euro, drugi przeciwko tłumacząc swoją decyzję w najbardziej dziwaczny sposób. Podobno przyjęcie obcej waluty przyczyni się do zrównania cen produktów z zachodnimi, co jeszcze bardziej pogrąży i tak biedne społeczeństwo. Kurwa przecież już mamy Europejskie ceny, a niektóre dobra są o wiele droższe niż w strefie euro.

wino (0,75l) 12,19 PLN (2,99 EUR) 15,00 PLN
jajka (10 sztuk) 5,50 PLN (1,35 EUR) 5,00 PLN
olej (1l) 4,81 PLN (1,18 EUR) 5,00 PLN

Żródło: cenynaswiecie.pl

Dla porównania minimalna pensja w Niemczech wynosi około 6000 zł, w Polsce 1600 zł.  W skrócie, Niemiec za tą samą pracę może kupić 1091 jajek, Polak tylko 320. Znajomy pracujący w Holandii, za trzy pensje kupił Toyote Rav 4 wartą 20000 tys zł, w Polsce na takie auto musisz pracować ponad rok nic nie jedząc.   Nastaną czasy w których przysłowiowy Kowalski  otrzyma wypłatę w wysokości 400 euro za ciężki miesiąc pracy, może wtedy zrozumie jak niewiele wart jest jako jednostka. Pewnie i to nic nie zmieni, ludzie w pięknym kraju już tak mają, lubią być dymani…

Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8000 tysięcy złotych, tak bardzo chce mi się śmiać, kogo urządza taka zmiana?

Drugi z kandydatów jest jeszcze lepszy,  zamierza ogłosić ogólnopolskie referendum w sprawie JOW-ów. Jakoś wcześniej o tym postulacie nie słyszałem. Czyżby chciał przejąć głosy Kukiza?  Podobno tonący brzytwy się chwyta…

Taki dodatek specjalny. Pamiętajcie, przed przyjęciem waluty euro zostanie wstrzymany jej kurs. Osoby mające żyłkę hazardzisty zabezpieczą swoje oszczędności, pozbywając się  złotówek na korzyść obcej waluty. Dzięki uprzejmości bankowców od afery z frankiem, wiemy że kredyty bierze się w walucie w której się zarabia. Gdzieś w trawie piszczy, że w  przyszłości będzie to EURO. Więc z oszczędnościami zrobię tak samo:) Oczywiście nikogo nie zachęcam do podjęcia podobnych działań. Kant to historia nie prawdziwa.

Pin It on Pinterest

Share This