Zaznacz stronę

GRANICE ISTNIEJĄ TYLKO W GŁOWACH!

Pisząc bloga bawię się w Boga. Mogę być kim zechcę, stworzyć każdą postać w którą uwierzą miliony.

Nieudacznik

 

Przez ostatnie cztery miesiące zrobiłem więcej niż większość przez całe życie.  Wykonałem ten pierwszy krok, rozpocząłem drogę do szczęścia. Mój wpis dotyczący Mbanku przeczytało  1000 osób, na profilach facebookowych rozpoczęły się dyskusje. Jedną publikacją skłoniłem ludzi do wyrażenia swojej opinii. Większość z nich nie zdawała sobie sprawy, że są osoby które myślą podobnie.

Wykonam kolejny krok, napiszę wpis do jakiego banku przeniosłem konto. Jestem pewny, że część czytelników również zdecyduje się na zmianę, zrozumieją jakie to proste.  Wydawało by się, że tak przyziemna rzecz jak zmiana rachunku osobistego jest bezproblemowa, a jednak pomimo tylu przykrości dalej trwamy w tym co znamy, boimy się zmian, potrzebujemy przewodnika, który wykona za nas ten pierwszy krok.

Poniżej część  komentarzy rozsianych na Facebooku dotyczących wpisu.

“Jest strasznie, konto mam kilkanaście lat i masakra..”

“Mam podobne odczucia. Jestem ich klientem od początku, wcześniej bardzo zadowolonym, ale w ostatnich latach jest coraz gorzej”

“Ja mam serdecznie dość od czasu wyłączenia mi (w sumie to już wszystkim) starej, przyjemnej i intuicyjnej wersji serwisu:(“

“Widać nie jestem sam. Od września mBank nie może rozpatrzyć złożonej reklamacji. Tzn oni twierdzą że rozpatrzyli. Ale ja reklamowałem jedno a oni rozpatrzyli drugie. Kafka to przy nich cienias był”

GRANICE ISTNIEJĄ TYLKO W GŁOWACH!

Świat kreują ludzie sukcesu, znający swoją wartość. Pozostali żyją w cudzym świecie, pracują w cudzych firmach, uczą cudze dzieci, wyprowadzają cudze psy, sprzątając cudze domy.  Szanuję osoby, które świadomie godzą się na takie życie, każdy ma wolną wolę i decyduje za siebie. Możesz być pewny, że ta grupa nigdy nie powie na twój temat złego słowa. Podziwiam ludzi, którzy próbowali swoich sił w kreowaniu świata… Podziwiam kreujących ten świat…

Bądź pasterzem dbającym o swoje owce, wyciągaj wnioski z błędów  innych, podpatruj najlepszych. 

Istnieje jeszcze jedna grupa.

Gardzę nieudacznikami, którzy nie godzą się na życie w cudzym świecie, jednak nigdy nie spróbowali tworzyć własnego, co gorsza będą wszelkimi metodami próbować zniechęcić wszystkich do działania. Głosząc negatywne komentarze, ośmieszając, opluwając i wyzywając od najgorszych kurw.  Nawet jak będziesz zupełnie bezinteresownie nieść pomoc drugiej osobie, nie pozostawią na Tobie suchej nitki, a twoja wyobraźnia pomoże w osiągnięciu ich celu. Nieudacznicy  narzekają na innych, wyżywają się na wszystkim, czerpiąc satysfakcję z gnojenia innych. Jak napisał kominek, “chamstwo przyciąga chamstwo” głownie z tego powodu działają w grupach, dlatego nie wdawaj się w dyskusje, kasuj komentarze, banuj na Facebooku.  Przez nieudaczników wiele osób zrezygnowało z kreowania świata. W  prawdziwym życiu nie raz spotkałaś taką osobę, utrzymujesz z nią kontakt?  Mam dla ciebie dobrą radę, olej tą ostatnią grupę, większość to “plebs” ( bardzo fajne określenie używane przez kominka)

Granice istnieją tylko w głowach, pozbądź się ich.  Inaczej nieudacznik wygra.

Podążając ślepo za stadem prowadzonym przez głupców, stajemy się niewolnikami własnego umysłu.

Pin It on Pinterest

Share This