Zaznacz stronę

Jak można czytać blogi parentingowe?

dog-316991_1280

Zawsze zastanawiałem się, po co powstają blogi parentingowe, czytelnicy owych blogów do reszty ogłupieli? Oczami wyobraźni dostrzegałem rodzica trzymającego wrzeszczącą pociechę na rękach “Zajrzę do blogerów parentingowych, zobaczę czy coś o tym napisali” Zamiast sprawdzić, czy przypadkiem w pampersie brązowy krecik nie urządza hucznej imprezy.

Jakiś miesiąc wstecz, podsłuchałem rozmowy dwóch kobiet w sklepie.

– Wiesz te pieluchy z biedronki są okropne, moje dziecko dostało wysypki i cały czas się moczyło, dosłownie wszystko było zasikane… Ostatnio przeczytałam na blogu, że pampersy są najlepsze.

Powiedziała to matka, która była tak zajęta poszukiwaniem nowej szminki, że nawet nie zauważyła jak jej dziecko właśnie rozpoczęło wydalanie ostatniego posiłku… Nigdy jej do głowy nie przyszło, że wysypka to oparzenia, bo zapewne zbyt rzadko zmienia pieluchy!  Kantowy urwis biega od urodzenia w biedronkowych pieluchach z uśmiechem na twarzy, zapewne dzięki czujnej Mamie 🙂

Dobra to by było tyle na temat rodzicielstwa, zupełnie nie przypadkowo poruszyłem temat blogów parentingowych,  dziś przekonałem się jakim głupcem byłem omijając szerokim łukiem wspomnianych blogerów. Pod adresem  http://rodzinawpraktyce.pl znajduje się ciekawe miejsce w sieci, w zasadzie niczym nie przypominające nudnego bloga parentingowego, trafniejsze określenie to life style rodzica pełną gębą, klawiaturą czy jak kto woli słowem pisanym.

Pisząc ten tekst jestem pełen podziwu stylu w jakim autor wprowadza czytelników w świat rodzicielstwa, odwiedzając blog Bartka Panka nie dowiesz się jak zmienić pieluchę, poznasz rodzicielstwo oczami ojca, z jakich powodów powinieneś szanować Matkę twoich dzieci, dlaczego godzina z dzieckiem jest tak ważna, a zwykłe kocham cię wypowiedziane przed wyjściem do pracy zmieni twój świat… Ciekawym tematem od którego powinniście zacząć lekturę jest wpis o biciu dzieci http://rodzinawpraktyce.pl/zostan-rodzicem-z-atestem-bezpieczenstwa/ zapewne wielu z was pamięta klapsy w tyłek otrzymane od kochających rodziców, niby dupa nie bolała a łzy ciekły jak opętane, wiem powiecie że kant oszalał przecież jeszcze nie tak dawno pisał o bezstresowym wychowaniu. Spokojnie nadal uważam, że niektórym ludziom należało by porządnie przetrzepać tyłek, lecz swojego dziecka jakoś nie mam ochoty bić…

zBLOGowani.pl

 

 

Pin It on Pinterest

Share This