Zaznacz stronę

Jak zrozumieć kobietę…

woman-586185_1280

Kant porozumiewa się “skrótowo” jak każdy facet:  Marek, wczoraj  spałem ze sklepową, pójdziesz kupić fajki?   Najważniejsze informacje zostały przekazane w zrozumiały sposób.   Przejdźmy teraz do tej samej sytuacji opowiadanej przez płeć przeciwną udającą Faceta.

Słuchaj Marek, wczoraj byłem w sklepie kupić piwo na mecz. Nie uwierzysz,  w naszych delikatesach zmienili wystrój wnętrza, teraz wszystko jest uporządkowane alfabetycznie,  każdej literze z alfabetu przypada jakiś kolor, chociaż do litery P nie pasuje alabastrowy, bardziej skłonił bym się do sepii, naprawdę nie wiem co za projektant popełnił takie niedociągnięcie. Mój wzrok był tak rozstrojony, przez co pierwszy raz dostrzegłem ukryte piękno drzemiące w ekspedientce, jeszcze ta sukienka ozdobiona w barwinki pospolite, całkowicie zwariowałem. Pierwszy raz w życiu poczułem motylki w podbrzuszu, musiałem rozpocząć zagadywanie zmierzające do romantycznego wieczoru we dwoje… Teraz jest mi wstyd jeszcze sobie pomyśli, że jestem łatwy. W dodatku nie kupiłem  papierosów co robić….   

Zrozumienie kobiet jest  trudne, faceci muszą dokładnie słuchać  każdego słowa składającego się w zdania, które przeobrażają się w opowiadania, będące historiami. Ukochana uwielbia mówić, więc jako mężczyzna uwielbiam słuchać.  Przeciwieństwem do rozmowy jest wydawanie poleceń, pamiętam jak żona zostawiła mnie na kilka godzin z dzieckiem, oznajmiając: Kant wyciągnij pranie, za dwie godziny będę.    Zadanie wykonałem z wielką starannością umieszczając pranie w babcinej misce… Kilkadziesiąt niecenzuralnych słów później zrozumiałem, że wyciągnij oznacza “Wyjmij z pralki i rozwieś” w tej kwestii obowiązuje zasada domyśl się…

Zapomniał bym o najważniejszym, jeżeli tygodniami planuje wyjście z kumplami na piwo, informuję partnerkę o wypadzie w odpowiednim momencie, najlepiej jak się uśmiecha… Raz spróbowałem wyjść podczas cichych dni, chyba wtedy polubiłem spanie na podłodze.

Pin It on Pinterest

Share This