Zaznacz stronę

Kiedy dziecko staje się kobietą.

Zastanawiałem się jak to będzie kiedy młody Kant, zacznie współżyć, jak zareaguję jako ojciec, i wiesz co, mam to gdzieś, bo każda przyszła partnerka syna, zostanie przez środowisko odebrana jako ta zdobyta, co gorsza jeżeli wszystko zacznie się w wieku 15 lat otrzymamy obraz młodej ladacznicy.

woman-972851_1280

Przeszukałem wszystkie poradniki dla rodziców, niestety żaden w klarowny sposób nie odpowiedział na pytanie,  co zrobić gdy 14 letnie dziecko w szufladzie przechowuje prezerwatywy, w dodatku jest dziewczyną, a wszystko zaczyna się  komplikować, gdy dowiadujesz się, że chodzi o  córkę twoich znajomych.

Chwila ciszy

Którą przerwałem pytaniem “Wolisz czystą, czy Kolorową” – kulturalnie przyniosłem dwa trunki – na początku każdej rozmowy o niewinnych dziewczynkach, które na złą drogę sprowadzane są przez chłopców, w głowach ojców pojawia się pomysł zdobycia broni pochodzącej z ukraińskiego przemytu, w celu zlikwidowania wszystkich samców kręcących się obok dziecka. Pech chciał, że żaden z nas nie posiada odpowiednich kontaktów. Więc zostaliśmy zmuszeni do wymyślenia bardziej cywilizowanego rozwiązania.  Podczas spożywania wysokoprocentowych trunków bardzo często wracamy wspomnieniami  do własnego dzieciństwa, tak też było i tym razem… W pewnym momencie zadałem pytanie.

A ty kiedy straciłeś dziewictwo?

No jak większość w 8 klasie, z Mariolą  z pierwszej liceum na punkowej imprezie, to były czasy… – Przez chwile, zastanawiałem się czy większość zrobiła to z Mariolą, czy może chodziło o  8 klasę, a może to i to – Swój pierwszy raz przeżyłeś w wieku 14-15 lat, a ile ma teraz twoja córka?  Wiesz, wszystko było inne, byliśmy bardziej dorośli, każdy z nas wiedział czego chce, teraz dzieciaki myślą tylko, by się napić i bzyknąć jakąś łatwą dziewczynę.  Znając ciebie zrobiliście to bez zabezpieczenia, więc to raczej twoja córka jest mądrzejsza, a odkąd sięgam pamięcią to zawsze powtarzała, “Jak tak na was patrze, to stwierdzam tylko jedno, nigdy nie będę piła alkoholu”  więc może jest to miłość, a nie chęć szybkiego numerku po alkoholu, jak to było w naszych czasach.

Przesłuchanie.

Nie wiem dokładnie jakie powody kierowały Kantem, jednak postanowiłem przeprowadzić przesłuchanie, oczywiście za zgodą jednego z rodziców, chwyciłem za telefon.

– Cześć, Basiu,  wujek z tej strony, kłócę się tu z pewnym panem na temat gimnazjalistek, a że jesteś jedyną którą znam, to zapytam wprost,  czy w gimnazjum uprawiacie seks?

  • Wujek, nie chodzę już do gimnazjum, jestem na drugim roku studiów! Jak już dzwonisz, przypomnij tacie, żeby się nie upił, bo jutro rano jedziemy do babci.

– Tu niema twojego taty.

  • To dlaczego dzwonisz z jego numeru telefonu.

Przesłuchanie, które okazało się być najkrótsze  w czasach powojennej Polski przyczyniło się do rozwiązania dylematów ojców, by uspokoić sumienie kolegi powiedziałem, że te prezerwatywy zapewne posłużą za balony na 18 urodzinach koleżanki, starałem się ze wszystkich sił wytłumaczyć, że problemem jest ojciec traktujący dorosłą kobietę jak 14 letnią dziewczynę. Cała historia, może wydawać się śmieszna, opowiadanie o nadopiekuńczym ojcu… jednak problem okazał się dużo poważniejszy, bo co mają zrobić rodzice, których dzieci zbyt wcześnie rozpoczęły uprawianie seksu.

Co zrobić gdy dziecko rozpocznie obcowanie w młodym wieku.

Z informacji jakie możemy odnaleźć w internecie dowiemy się, że przed ukończeniem 15 roku życia współżyło już 10% dzieci, w wieku 15 lat liczba współżyjących wzrasta do 30%, jest to jednocześnie największy skok procentowy, po czym można wywnioskować, że właśnie w tym wieku najwięcej osób traci dziewictwo, i taki też wiek został przyjęty w Polsce za średnią rozpoczęcia kontaktów seksualnych. Zrozumiałe jest że, większość rodziców nie przywita z uśmiechem na twarzy 14 letniej córki wracającej właśnie po numerku z kolegą z klasy.  Jako rodzice mamy prawo nie akceptować zbyt wczesnego współżycia naszych dzieci, pamiętajmy jednak o tym, że nie mamy prawa do  bicia oraz znęcania się psychicznego nad dzieckiem. Rodzice nie są wyjątkiem  lecz należą do sporej grupy osób, których dzieci wcześnie rozpoczęły uprawianie seksu.  W Polsce seks wśród nieletnich nadal jest tematem tabu i wiele osób woli udawać, że problemu niema, przez co skrobanka  stała się najczęstszym lekiem, przeciwko objawom choroby zwanej seks.

Chciał bym wam udzielić jakiejś nader inteligentnej  porady pozwalającej na wyjście z trudnej sytuacji, którą będzie można zastosować w każdym przypadku, jednak wiem, że takie złote rady nie istnieją, i nigdy nie będzie jednej skutecznej metody na wychowywanie dzieci.

 

Pin It on Pinterest

Share This