Zaznacz stronę

Lekcja od małolata…

Strong Fat Man

Czytając treści które publikuje na łamach tego bloga wielu złapie się za głowę wyrywając ostatnie włosy które pozostały na tej części ciała, powodem takich działań będą błędy interpunkcyjne.  Dzięki rozwojowi techniki rozumianej jako  autopoprawka ortograficzna mogę w małym stopniu zatuszować swoją ułomność.

W szkole bardzo często opuszczałem lekcje  języka polskiego, uważałem że dogadam się z każdym bez względu na jego pozycję w społeczeństwie, obowiązkowe lektury znałem tylko z serii małych książeczek “Ściąga”. W dniu poprzedzającym ten wpis pewien młody chłopak uświadomił mi jaki jestem malutki, poczułem się jak bym próbował fiatem 126p dogonić uciekające ferrari niemiecką autostradą.

Przejdę jednak do konkretów,  wiele osób rozmawiając z kimś kto przed nazwiskiem ma tytuł prof. dr hab. inż.  podświadomie usiłuje dostosować swoje wypowiedzi do rozmówcy z którym prowadzi  wymianę poglądów, i tak automatycznie stajemy się jeszcze bardziej zidiociali.  Zamiast być sobą jesteśmy debilami bez wyobraźni usiłującymi przedstawić siebie jako kogoś nadzwyczaj inteligentnego, bardzo często ośmieszając własną osobę, używając słów o których nie mamy pojęcia.

Głównie z tego powodu dzisiaj Kant nie jest Kantem, jedynie podróbką która usiłuje wznieść się na wyżyny swojego intelektu    oddając cześć i chwałę osobie która wiedzą na temat Języka Polskiego i Polski jest w stanie  prześcignąć  prof. dr hab. Jan Miodka 🙂    oczywiście wielu fanatycznych kibiców  tej wybitnej postaci, zlinczuje mnie za ostatnie zdanie, lecz wszyscy za kilkanaście lat w telewizorze na małym białym pasku zobaczymy napis: “Tylko u nas wywiad z Kamilem Góra specjalistą od wszystkiego”.  Teraz podeślę ci hiperłącze do wpisu za który zapłaciłem w celu pozyskania fajnego linka zwrotnego prowadzącego do mojego bloga.

http://www.kamilgora.blogspot.com/2015/01/historia-kanta.html

Przyznaj że czytając podesłany wpis musiałeś uruchomić wyszukiwarkę Google w celu złożenia pojedynczych słów w sensowną całość.

Od następnego wpisu wszystko wraca do normy, “Kant będzie kantem”

Ps. Zdjęcie które znajduje się na samej górze wstawiłem bo mogę:)   kto mi zabroni.

Pin It on Pinterest

Share This