Zaznacz stronę

Najlepsza platforma reklamowa dla blogerów

Wielokrotnie podchodziłem do napisania tekstu dotyczącego platformy do zarabiania na blogach, w większości przypadków początkowy entuzjazm kończył się wraz z przystąpieniem do programu, bo jak się okazywało większość firm zamiast promować akcje typowo marketingowe, skupiała się na przyciąganiu  branży seo, której zależy tylko na pozyskanym linku…

Pieniądze

Platformy marketingowe skupiają osoby, których celem jest zwiększenie widoczności firmy w wyszukiwarce, w większości przypadków branży seo nie interesują zasięgi, czytelnicy czy autorzy, lecz jak naszą stronę widzi google. Upraszczając cała procedurę wszyscy mają gdzieś autora wraz z czytelnikami. Dla stałych bywalców zrozumiałe będzie iż ten tekst nie jest w żaden sposób sponsorowany, bo takie artykuły oznaczam w wyraźny sposób.

Nastały lepsze czasy dla blogerów i reklamodawców!

W roku 2016 ucieszyłem się na maila otrzymanego od redakcji whitepress, który daje jasno do zrozumienia w jakim kierunku będzie się rozwijać platforma, jeszcze więcej dobrego Content Marketingu,- Liczy się wartość merytoryczna artykułu- czyli dokładnie taka współpraca o jakiej marzy każdy początkujący twórca w blogosferze.  Korzyści z takiej formy promocji, czerpią obydwie strony. Reklamodawca dociera do większego grona odbiorców, zwiększając zainteresowanie firmą lub produktem.-Wiemy, że blogerzy robią to najlepiej- Twórca swoim wizerunkiem potwierdza jakość i wiarygodność firmy, za co otrzymuje godziwe wynagrodzenie, dlatego tak ważne jest dobieranie odpowiednich partnerów, wystarczy jedna mała wpadka, by kilka lat pracy przepadło…

Dlaczego whitepress.pl jest idealny dla ciebie?

Zaznaczę, że platforma skupia zarówno blogerów jak i wydawców portali internetowych, więc oferta jest dość rozbudowana. Przejdźmy do  samych zmian, które skłoniły Kanta do polecenia platformy. Podczas konsultacji wydawcy będą namawiani do unikania linków Exact Match, czyli największego syfu zwanego linkami pozycjonującymi.(Większość blogerów nie zdaje sobie sprawy jak dużym ryzykiem jest publikacja linków pozycjonujących, po więcej informacji zapraszam do źródła czyli wyszukiwarki google.)

Whitepress jest pierwszą platformą dającą jasno do zrozumienia jaka będzie przyszłość, która bez wątpienia należeć będzie do blogerów. Jednak zanim się to stanie, będziemy jeszcze skazani na zaczepki ze strony pozycjonerów, dla których platforma jest również otwarta, do tego momentu przy rejestracji każdy bloger powinien zaznaczyć opcję.

  • dopuszczamy tylko linki brandowe, URL, nawigujące, graficzne (Jest to jednoznaczne z odmową współpracy nastawionej tylko na pozycjonowanie)

Drugą równie ważną opcją jaką zaznaczy szanujący się bloger będzie, Zawsze oznaczam artykuły sponsorwane!, przecież wszyscy wiemy jak ważna jest szczerość z czytelnikami, no dobra nie każdy tak robi jednak jest to największym chamstwem jaki możecie zrobić czytelnikowi.

Kiedy dostaniesz pierwsze zlecenie

Jeżeli liczysz na zlecenia o wartości 100 zł za jeden artykuł, możesz się zarejestrować w platformie, zapewne w ciągu pierwszego miesiąca otrzymasz kilka ofert. Jednak obydwoje wiemy, że blogerzy oczekują czegoś więcej, szukamy ciekawych kampanii, emocji i niebywałych doznań.  Whitepress nie gwarantuje zleceń, dzięki platformie mamy możliwość dotarcia do reklamodawców, zwiększając swoje szanse na współpracę, ponadto whitepress jest też agencją marketingową, więc warto uśmiechnąć się pieszcząc ich ego, co też przed chwilą uczyniłem.  Przejdźmy jednak do konkretów, potraktuj platformę jako swoją wizytówkę, wyróżnij się na tle konkurencji ceną, opisem i ofertą, jednak zanim to zrobisz musisz spełnić kilka warunków.

  • Twoja strona działa, bo poco promować coś czego niema:)
  • Nie używaj systemów wymiany linków, bezwarunkowo musisz zaprzestać nasycać artykuły linkami pozycjonującymi
  • Twoja strona musi być widoczna w  Google (Sprawdź w wyszukiwarce wpisując adres bloga),
  • Jeżeli korzystałeś z platformy i w przeszłości były z tobą problemy. ( Ty mały grzeszniku, przepadnij)
  • Przeczytasz regulamin i się zastosujesz, w innym przypadku też się zarejestrujesz, zaznaczając przeczytałem.:)
  • Oglądalność twojej strony przekracza 2500 UU/m-c, co to dla ciebie.
  • Na sam koniec redakcja oceni twój blog, musisz zdobyć 2 punkty na 10 możliwych.
  • Mój własny podpunkt, jednak najważniejszy, jak coś zarobisz wypadałoby zorganizować fajny konkurs czytelnikom 🙂 

Podsumowując, dzięki whitepress.pl otrzymasz możliwość prezentacji swojej oferty reklamodawcom ( Nie zepsuj tego, przyłóż się trochę do przygotowania opisów.) Ze swojej strony mogę dodać, że z platformy korzysta bardzo duża ilość agencji i mniejsza ilość domów mediowych, więc od momentu dodania oferty, bądź szczery z reklamodawcami.

Odpowiadając na standardowe zapytania skierowane na twojego maila widocznego na blogu, przekazuj kwoty zgodnie z ofertą zaprezentowaną w whitepress. Osobiście zaliczyłem jedną wpadkę. Blog zwiększył zasięg, więc kwota za współpracę wzrosła, jednak zapomniałem zaktualizować oferty w whitepress, przez co reklamodawca poczuł się oszukany i powiedzmy grzecznie uciekł:)

Jak się zarejestrować? 

Najlepszym wyjściem będzie rejestracja z linku partnerskiego https://www.whitepress.pl/24YRP, oczywiście możesz również przejść ręcznie wpisując adres strony w miejsce do tego przeznaczone.

Teraz możesz się zrelaksować, klikając w przyciski udostępniania lub zostawić pozytywny komentarz wyrażający twoje zadowolenie

Pin It on Pinterest

Share This