Najlepszy blog i tekst grudnia…

Zgodnie z umową zamieszczam subiektywną ocenę blogosfery w miesiącu grudzień, wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: Blog, Tekst, Komentarz miesiąca. Najwyższa kapituła konkursu – Kant- przez cały miesiąc grudzień poszukiwał najwybitniejszych twórców w blogosferze.

Najlepszy blog grudnia:

Bezapelacyjnie pierwszą nagrodę zdobywa maratime.pl – Architekt powszechnie uważany jest za nudziarza, jednak rzeczywistość lubi płatać figle. Dzięki prekursorce horroru budowlanego dowiadujemy się, że jest to najciekawsza a zarazem niebezpieczna droga przez życie.  Jak to mówią, gdzie diabeł nie może, tam architekta pośle… W skrócie blog pełen ciekawych wyzwań opisujący życie pasjonatki architektury, połączony z mrożącymi krew w żyłach opowieściami. Jakby tego było mało, fotografie wydobywające z ruiny wewnętrzne piękno, są niczym wisienka na torcie.

Najlepsze blogi grudnia

Najlepszy tekst grudnia w blogosferze.

W grudniu na blogu pojawił się tekst związany z więziennictwem, jak to bywa w blogosferze w tym samym czasie powstał drugi równie emocjonujący tekst napisany przez osobę, która została skazana na karę pozbawienia wolności. Uzupełnieniem całego tekstu są komentarze, które w wielu skrajnych przypadkach nawołują do wprowadzenia niewolnictwa, nie dostrzegając problemu resocjalizacji w Polsce. Wpis pod którym pojawiło się 168 komentarzy możesz przeczytać klikając w ten link

Najlepszy komentarz grudnia na blogu.

Tak dalej jesteśmy przy grudniu, bo przecież cały ranking dotyczy jednego konkretnego miesiąca i w grudniu rusza najbardziej prestiżowy plebiscyt w blogosferze. W ciągu roku wyłonię 12 finalistów z każdej kategorii, w przyszłości każdy zwycięzca otrzyma nagrodę. Wyróżnienie za najlepszy komentarz w grudniu przypada zdolnemu a zarazem leniwemu czytelnikowi, blogerowi i przede wszystkim autorowi tego o to komentarza, zamieszczonego pod lekkim dla oka tekstem o usuwaniu komentarzy.

Gdyby Dante żył dzisiaj stworzyłby jeszcze jeden krąg piekieł. To byłoby miejsce cierpienia złych dla blogerów, którzy banują i kasują komentarze internetowych bohaterów. Skandal jeden wielki i tyle. Jak tak można? PS. I żeby nie było, że nie mam kultury: dzień dobry.

W jakiś magiczny sposób wszystkim przypadł do gustu pomysł promowania blogów oraz czytelników, naturalną koleją rzeczy jest jego rozwinięcie, którego efektem jest ten ranking. Najwyższa kapituła konkursu, czyli Kant. Nieosobiście wręczy nagrodę każdej osobie wybranej jako zwycięzca, i już do końca życia wygrany, będzie mógł władać nadanym tytułem, otwierającym drogę do sławy lub zupełnego zapomnienia… Wyniki będą ogłaszane na blogu/facebooku *w specjalnie przygotowanej do tego szczytnego celu kategorii.

Zgłoszenia blogów/tekstów. *Wystarczy dodać link do bloga, możesz też czekać aż w zupełnie przypadkowy sposób trafię na Twój blog, lub skorzystać z małego przycisku add link, który ukradłem z biegającego bloga bwotr.pl. by powiadomić kapitułę konkursu o ciekawych blogach. Proponuję drugie rozwiązanie jest szybsze, a przy okazji pozyskasz naprawdę wartościowy link


Pin It on Pinterest

Share This