Zaznacz stronę

Największym problemem dziecka, jesteś ty!

Zastanów się dlaczego ludzie osiągają sukces, z jakich powodów na twoim miejscu znajduje się Robert Lewandowski, Messi czy Ronaldo, dlaczego Cejrowski prowadzi programy podróżnicze, przecież to twoje miejsce.

woman-586185_1280

Przez pracę ukochanej, jestem zmuszony słuchać opowieści z przedszkola- pozwól, że przytoczę najgorszą z nich.

(Ukochana) Jest u nas taki Maciuś, cały czas rysuje wulgarne obrazki.

 

(Kant) Wulgarne to jakie?

 

(U)  Ostatnio narysował dwa bociany w szalikach, nad jednym chmurkę, a w niej “spierdalamy”.

Wspomniany rysunek pasował idealnie do sytuacji, wszak większość bocianów szykowała się do odlotu.

Kolejny stracony dzieciak.

Podczas wczorajszej rozmowy, zapytałem najmilszą co tam słychać u naszego artysty. Wezwali matkę dziecka, ku uciesze innych nauczycieli Maciuś przestał rysować, … Zacząłem się zastanawiać ile razy usłyszał kretynie, debilu, tumanie, imbecylu, jak mocno płakał zbierając cięgi za swoje  rysunki… Przestał robić to co lubił, kolejne dziecko, któremu rodzice wpoją do głowy najgorszą z możliwych zasad, nie wychylaj się, bo dostaniesz.  Choćby nie wiem jak starała się ukochana, nie obudzi już w Maciusiu chęci rysowania, a przecież wystarczyło pochwalić dziecko za przepiękny rysunek oraz wytłumaczyć dlaczego uciekamy brzmi lepiej niż spierdalamy.

Niespełnione ambicje rodziców.

Większych bredni nie słyszałem, jako dziecko chciałem zostać piłkarzem, zapewne z tego powodu większość zabawek młodego to piłki, jestem pewien, że zapiszę syna do klubu piłkarskiego, jestem pewien, że będę na jego każdym treningu, sprostam oczekiwaniom małego Kanta. Zaszczepię w nim pasję, dzięki której w przyszłości będzie mógł zarabiać, a jak zechce być pilotem to kupię mu samolot, nie ma nic złego w zmianie decyzji, tak jak nie ma nic złego w spełnianiu ambicji rodziców, naszym obowiązkiem jest zasiać ziarno, pielęgnować i nie pozwolić uschnąć.

Normalna rodzina.

Wszyscy chcą ustawiać w szeregu, nauczyciele będą powtarzać do znudzenia “dzieci są zdolne, lecz leniwe”- te słowa świadczą jedynie o  niekompetencji i braku zaangażowania w powierzone obowiązki. Ludzie wierzą w te brednie, dają sobie wcisnąć największą ściemę, bo zostali tak wychowani, i wychowują tak kolejne pokolenie.  Pokolenie normalnych rodzin,  w których brakuje czasu na zabawę, rozmowę, czy zwykłe wyjście do kina, na wspólne realizowanie pasji. Niema nic złego w grach komputerowych, jeżeli robi się to z głową, najlepsi gracze zarabiają miliony, a większość i tak będzie powtarzać jak mantrę “gry to strata czasu”, przypomnij sobie jak śmiano się z raperów, o blogerach nie wspomnę, w życiu najważniejsze jest być nienormalnym rodzicem, dla którego własne dziecko jest najlepsze.

Przecież wiesz, że znani blogerzy nie kłamią, więc z czym masz jeszcze problem statystyki mówią same za siebie przez 10 dni listopada blog zanotował 15,897 odwiedzin. Taki prezent w urodziny, dziękuje…

Pin It on Pinterest

Share This