Zaznacz stronę

Jak żyć prezydencie?

money-549161_1280

Pomijam mały szczegół, na miejscu sprawującego funkcję reprezentatywną prezydenta przypierdolił bym dzieciakowi z otwartej ręki w twarz, bo przecież ktoś musi wytłumaczyć wymagającej młodzieży, z jakich powodów muszą sami zadbać o swoje cztery litery, dlaczego rząd ma zapewnić lepszy start młodej osobie, która dopiero rozpoczęła pracę? Zamiast programów dla młodych  należy pomyśleć o starszych obywatelach, którzy za 50 lat ciężkiej pracy otrzymują głodową emeryturę.  Jednak pomijając całe to zajście, dlaczego młodzi tak bardzo pragną własnego mieszkania.

Dom,  to strzał w dziesiątkę.

Unikniesz ciągłych imprez w wynajmowanych mieszkaniach trwających do białego rana.  Sąsiadowi wylała pralka, nic się nie stało, od  dłuższego czasu planowałeś remont. Miało być tak pięknie jednak ściany okazały się za cienkie, co jakiś czas słyszysz spływające fekalia sąsiadów, nikt nie wspomniał o podłączeniu całego pionu do jednej rury. Przypalona ryba przez kucharkę mieszkającą obok ciebie, w jakiś magiczny sposób przedostaje się wentylacją  do twojego mieszkania. Jeszcze Waldek osiedlowa złota rączką o szóstej rano wierci kilkadziesiąt otworów w ścianie, zapomniał bym o jego synku, który organizuje darmowe koncerty techno  mieszkańcom bloku.

Dodatkowo kupując dom uciekasz z  czynszu przewyższającego często 1000 zł miesięcznie,  po co komu  pomoc z funduszu remontowego na którą możesz liczyć tylko w przypadku awarii wynikłych z zaniedbania spółdzielni, z jakich powodów masz płacić dodatkowe rachunki za przesył gazu oraz ciepłej wody dostarczanej do twojego kranu. Jeszcze wysokie opłaty za ogrzewanie zimą…  Z zaoszczędzonego 1000 zł miesięcznie będziesz musiał raz na trzy miesiące zapłacić rachunki za prąd, wodę oraz zakupić dwie butle gazowe których koszt to 120 zł, w zimie przy odrobinie pomysłowości  wydasz maksymalnie 2000 tysiące na ocieplenie klimatu panującego w domu. Twoje dziecko startując w dorosłość dostanie w prezencie piętro wielkości mieszkania z widokiem na piękną działkę, bez głupich pytań o kredyt.

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This