Zaznacz stronę

Posiłek to sztuka, spektakl najwyższych lotów.

Uwielbiam przeżywać każdy moment towarzyszący serwowanym daniom, wspólny rytuał rozpoczynający się na długo przed najważniejszym momentem w życiu.

food-909476_1920

Wieczorem wszystko zwalnia, szykuje najdroższą jedwabną koszulę, przeglądam szufladę ze spinkami do mankietów i zegarkami,  najdrobniejsze szczegóły muszą do siebie pasować, krawat zostawiam na koniec, dobiorę go do kreacji ukochanej.   W głośnikach słychać Stand by me, wprawiające w romantyczny nastrój, śpiewając przeglądam kolekcję garniturów…

Czuję woń perfum, wydobywających się z malutkiej buteleczki, wszystkie zmysły zaczynają wariować, słyszę każdy szelest towarzyszący przygotowaniom ukochanej. Zazwyczaj jesteśmy zabiegani, nigdy nie mamy czasu, by cieszyć się wspólną kolacją. Obydwoje uwielbiamy uczestniczyć w spektaklu przygotowanym przez restauratora, wychodząc zaczynamy zachwalać swoje stylizacje, wyglądamy zupełnie inaczej, a jednak znajomo.

Jesteśmy ciekawi czym nas dzisiaj zaskoczą, wybieramy najdroższą restaurację w okolicy, tylko w niej zostaniemy dopieszczeni, cała otoczka towarzysząca wydanemu daniu, wino podane w idealnym momencie, idealnie schłodzone, tak jak lubimy, przeżywamy każdy moment, ruch i gest, jak na najlepszym spektaklu, posiłkowi towarzyszą emocje porównywalne z koncertem ulubionego artysty.

Wszystko wydaje się takie idealne, nie chcemy by się kończyło, niech ta chwila trwa wiecznie, nadszedł już czas, przegania nas chłodne powietrze gwiazdy zasłoniły chmury,  przechodzimy z tarasu do salonu, chociaż to nasze cztery kąty, jest cudownie. Nasze małe Atelier Amaro, gdzie posiłek to tylko dodatek do całego wydarzenia, nasza najdroższa restauracja w mieście…

Pin It on Pinterest

Share This