Zaznacz stronę

Regulamin, bo zasady trzeba łamać!

Paragraf

Dziś wpis miał być zupełnie z innej bajki, jednak odwiedzając kopalnię absurdu jaką jest facebook natrafiłem na ciekawe zdjęcie:)  Mianowicie procedurę wejścia do klasy w SP nr 2 w Leginicy, która obowiązuje klasy 4-6.  Takie informacje widnieją na FB.

A więc jedziemy:

Przed klasą:

  1. Nauczyciel przybywa pod klasę niezwłocznie po dzwonku
  2. Uczniowie ustawienie są w kolejności Alfabetycznej, Ustawienie uczniów jest stałe do końca roku.
  3. Uczniowie stoją, nie stykają się, mają plecaki położone na ziemi tuż przy prawej nodze, ręce ułożone są wzdłuż tułowia, patrzą prosto, nie wydają dźwięków i nie wykonują ruchów.
  4. Od momentu ustawienia, czyli od stanu możliwego do zaakceptowania, nauczyciel odlicza minutę. Jeżeli uczniowie wytrzymają w ustawieniu minutę, nauczyciel zaczyna wpuszczać kolejne osoby do klasy. Wpuszcza pierwszą osobę, pierwsza osoba wchodzi zajmuje miejsce i siada. Następnie wchodzi kolejna osoba etc. Uczniowie którzy czekają na wejście stoją na zasadach w pkt.3
  5. Nauczyciel wpuszcza kolejno osoby, które spełniają warunki pkt.3, osoby, które tych warunków nie spełniają stoją na swoich miejscach. Nie przesuwają się i nie zmieniają swoich pozycji.
  6. Nauczyciel dla tych uczniów wyznacza kolejną minutę, jeżeli nadal nie spełniają warunków, wpuszcza ich mimo wszystko, kolejno do klasy.
  7. Jeżeli podczas procesu wchodzenia, któryś z uczniów odezwie się, uczeń powraca na swoje miejsce i stoi zgodnie z pkt. 3
  8. Ważne, bezpośrednio po zajęciu miejsc nauczyciel odczytuje regułkę i dodaje ostatni punkt “Uczeń za swoje dobre zachowanie jest nagradzany. Opłaca się dobrze zachowywać
  9. Nauczyciel niezwłocznie po odczytaniu reguły rozdaje uczniom, którzy poprawnie weszli do klasy żetony, Tylko tym którzy weszli do klasy za pierwszym podejściem.
  10. Ważne, formuła odczytywana jest przed każdą lekcją, po odczytaniu formuły zaczyna się lekcja

I weź tu poślij dzieciaka do szkoły…  Rozumiem jakieś słodkości, a tu od małego żetony:/

 

Oryginał znajdziecie na FACE buku🙂

 

Pin It on Pinterest

Share This