Zaznacz stronę

Sanatorium

Co się wydarzyło w Las Vegas, zostaje w Las Vegas, zachwyceni miastem grzechu, zapominamy o Polskim Ciechocinku.

ladybug-188019_1280

W tej pięknej miejscowości byłem jako szesnastolatek, lekarz wysłał mnie z powodu wady serca. Na początku sceptycznie podchodziłem do wyjazdu, co Kant będzie robił w zapyziałej wiosce zwanej Ciechocinek.  Wszyscy znajomi będą się chwalić wyjazdami do Egiptu, Maroko, Kanady lub Meksyku, czym ja się pochwale, śmiesznie brzmiącą nazwą Ciechocinek.  Jak się później okazało  to właśnie sanatorium, było hitem wieczornych opowieści.

W sanatorium były dwie grupy wiekowe, 16-20 lat i 30 – 36 lat. Byłem trochę zniesmaczony widokiem dorosłych, jak pod ich okiem poderwać koleżankę z turnusu.   Na wieczorku zapoznawczym wszystkie obawy zniknęły. Dorośli okazali się być najlepszymi imprezowiczami, już pierwszego dnia seksowna Krysia chorująca na kręgosłup dorwała mnie w toalecie, trzydziestoletniej kobiecie nie przeszkadzała niepełnoletność “Kanta” przyjechała się bawić na całego.

Po imprezie miałem wyrzuty sumienia, schodząc na śniadanie widziałem krzywo patrzących rówieśników, również dorośli dziwnie spoglądali, jak by chcieli powiedzieć  “Młody przesadziłeś”.   Postanowiłem zaszyć się w pokoju, jak na złość minąłem się z Krysią, która klepnęła mnie po tyłku, dodając “No młody, zaskoczyłeś mnie”. Rozpierała mnie męska duma, a jednocześnie byłem zażenowany całą sytuacją, przecież ona ma kochającego męża i dwójkę dzieci.

Wieczorem była kolejna potańcówka, na dyskotece poznałem Baśkę, zadbaną właścicielkę drogerii w Lublinie.  Z Baśką  było inaczej byliśmy parą… Seks uprawialiśmy codziennie, do momentu w którym zaproponowała zapoznanie mnie ze swoja córką, chciała nas zeswatać by  dalej bzykać się z kantem, to było chore… Musiałem zakończyć  znajomość.

W ostatnich dniach odpuściłem sobie imprezy, jak przystało na szesnastolatka grzecznie zamawiałem jedno piwo i rozmawiałem z barmanem, do dziś pamiętam  co powiedział.

– Spójrz na ten bar, mamy tu tylko alkohol, stali bywalcy wiedzą w których sanatoriach jadą się leczyć , a do których grzeszyć. Nie  serwujemy posiłków, tu wszyscy przyjeżdżają się bawić. Nie przejmuj się Baśką, ona jest tu co roku, za każdym razem bawi się z innym dzieciakiem. Kiedyś pewien facet uprawiał z nią seks na oczach wszystkich kuracjuszy.  Janek ten stary dziadek organizuje turnieje pokera, na dużą skalę.   Musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie. Co się wydarzyło w Ciechocinku, zostaje w Ciechocinku.

Dziś wiem dlaczego moja Babcia tak lubiła coroczne wypady do Ciechocinka, z tej pięknej miejscowości nie przywozi się zdjęć, pozostają wspomnienia, które zabieramy do grobu…

Pin It on Pinterest

Share This