Zaznacz stronę

Sezon świąteczny, uważam za otwarty…

nicholas-964688_1280

W okresie świątecznym najważniejsze są przygotowania, prezenty i galerie handlowe- do których przeniosła się duża część życia – zupełnie naturalnym są ozdoby świąteczne, zamki, renifery i rzesza czerwonych mikołajów podróżujących pomiędzy zadowolonymi klientami, w dodatku jest listopad. Jeżeli okres przedświąteczny zaczyna się wcześniej powinniśmy być z tego powodu zadowoleni, mamy przecież więcej czasu na umacnianie więzi rodzinnych, które w wielu przypadkach wymagają kapitalnego remontu.

Z tego powodu znajdziemy wielu malkontentów, dla których każdy przejaw świątecznego klimatu jest powodem do kolejnych narzekań, bo przecież kojarzą się tylko z nudnym spędzaniem czasu, wymuszonymi przygotowaniami i spotkaniem z rodziną gdzie jedyną atrakcją jest “Kevin sam w domu”, który jest doskonałym przykładem jak bardzo Polacy nienawidzą świąt. Przez kilkanaście lat wspólnie narzekaliśmy na powtarzający się film, rodzina miała o czym rozmawiać, na kogo ponarzekać, w momencie zaprzestania emisji czar świąt prysł… O czym mają ze sobą rozmawiać ludzie, którzy widzą się dwa razy w roku. Wszyscy niezadowoleni zorganizowali protest przeciwko stacji telewizyjnej, zamiast rozmawiać wolą krytykować najlepszą polską świąteczną komedię.

Galerie handlowe.

Skupisko wszystkiego co najlepsze w świętach,  jedyne miejsce publiczne gdzie wszyscy są dla siebie życzliwi, uśmiechnięci, a rodziny spędzają wspólnie czas, dzieciaki wreszcie mogą beztrosko pobiegać pomiędzy figurami reniferów, skrzatów i wielkimi kartonami udającymi prezenty, każdy może w spokoju zjeść cukierki bez obawy o uszczypliwy komentarz w “Zostaw to na święta”. Galerie to miejsce gdzie nie trzeba sprzątać i gotować dla obcych sobie ludzi,  a piękne hostessy wydają się być bliższe niż własna rodzina, pozostaje tylko jedno… Wypuścić czerwone ciężarówki coca-coli, by rozwścieczyć jeszcze bardziej malkontentów.

Listopadowa moc…

Większość osobników po prostu nienawidzi świąt, gdyby zaświecić wszystkie lampki na przełomie 23-24 grudnia znalazłby się jakiś kretyn szukający powodów przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jestem pewien, że nie należysz do malkontentów, chyba z tego powodu czytasz ten blog, zapewne zrozumiesz dlaczego już w listopadzie, złożę właśnie Tobie najszczersze życzenia z okazji otwarcia  okresu świątecznego przez twojego ukochanego blogera, pozostaje tylko napisać Wesołych Świąt szczęściarzu…

Ps. Skoro już przy świętach jesteśmy.  Zapewne pamiętasz Franka,  potrzebuje Twojej pomocy, pieniędzy na naprawę serduszka… Podaruj jego mamie najlepszy prezent  w tym okresie, szansę na kolejne święta z synkiem.   https://www.siepomaga.pl/serduszko-franka 

 

Pin It on Pinterest

Share This