Zaznacz stronę

Siedem lat ciągłych poparzeń, kto z tym skończy.

Przeraźliwy krzyk dziecka wybiegającego z kuchni, całe ciało poparzone wrzątkiem, płacz i cierpienie… 

Wyobraź sobie, że codziennie przeżywasz tą samą tragedię, przez siedem lat… Każdego dnia otulasz swoje dziecko, które starasz się uspokoić,  przecież cudem uniknęło śmierci, zauważasz że każde dotknięcie powoduje pękniecie świeżych pęcherzy, przez siedem lat twoje dziecko żyje w ciągłym bólu i strachu przed jutrem. Zuzia zaczyna obwiniać siebie za ciągłe poparzenia, może byłam niegrzeczna, i dlatego ciągle jestem oblewana wrzątkiem, co zemną jest nie tak… Siedem lat krzyku, przenikliwego bólu i wielkiej miłości.

Sąsiedzi zaczęli coś podejrzewać, dlaczego twoje dziecko ciągle jest poparzone.  Wyjście na zakupy to ciągłe zaczepki i szarpaniny słowne, najgorszy jednak jest przenikliwy wzrok obcych ludzi, odnosisz wrażenie jak by chcieli dokonać samosądu, przecież to ty jesteś odpowiedzialny za cierpienie dziecka, jak mogłeś dopuścić się takiego zaniedbania, co za wyrodni rodzice nie potrafili upilnować małej Zuzi, wracając do domu płaczesz razem z dzieckiem, dlaczego to nas spotkało, przecież chcemy normalnie żyć. Masz ochotę spakować się i wyjechać, uciec od wszystkich problemów, jednak otwarte rany pozostaną do końca waszych dni.

Zuzia jest superdzieckiem, które chce poznawać świat, uczyć się i rozwijać, Zuzia chce żyć normalnie, poznać smak szarlotki wypiekanej przez mamę, pączka z ulubionej piekarni, czy po prostu jak każde dziecko spróbować chipsów ziemniaczanych, smaki zna tylko z opowieści rodziców, bo poparzenia występują również w środku.  Przywróćmy Zuzi wiarę w siebie, pozwólmy zasmakować się w życiu, które tak bardzo kocha… Pozwólmy Jej przytulić się do kochającej mamy bez obaw o kolejne poparzenia.

Zuzia potrzebuje pięciu milionów na operację w USA, gdzie skutecznie leczy się dzieci z pęcherzycą.  Każdy gest się liczy, najmniejsza wpłata, udostępnienie informacji o Zuzi na facbooku.

Nie myśl, że masz za mało, żeby pomóc. Nie myśl, że pomoże ktoś inny. Nie myśl, że mamy jeszcze czas. Nie odkładaj pomocy na jutro. Nie odwracaj się, nie zamykaj oczu na bezsilność rodziców. Tu i teraz zmieniamy świat na lepsze, żeby ci najmniejsi, najbardziej bezbronni mogli żyć.  

Zbiórka organizowana jest przez stronę siepomaga.pl możesz przejść klikając w ten link https://www.siepomaga.pl/nomorepain

Zobacz także program wyemitowany w telewizji:

Pin It on Pinterest

Share This