Zaznacz stronę

Sposób na dziurę w drodze.

Wiele osób na własną rękę usiłuje załatwić sprawy lokalne, wysyła pisma z prośbą o nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych, zabezpieczenia ruchliwego przejścia światłami czy załataniu wielkiej dziury w drodze, po kolejnych odmowach rozpaczliwie rozkładają ręce, podobno z systemem nie wygrasz…

Pixabay.com

Pixabay.com

W momencie powstania wielkich portali informacyjnych zrozumiałem że, media załatwią każdą sprawę lokalną w kilka sekund. Tylko jak zainteresować największe portale dziurą na mało uczęszczanej drodze, jest to praktycznie niemożliwe:) próbowałem zarówno w mniejszych lokalnych serwisach jak i ogólnopolskich, bezradność wobec uciążliwej dziury w jezdni okazała się największym motywatorem, wpadłem na genialną myśl “Musisz mieć własny portal informacyjny”

Tworzenie skutecznego zaplecza do walki z systemem:

Wspomniana powyżej usterka drogi była utrapieniem porannych kierowców, każdy pracownik zakładu mieszczącego się przy dziurze wielokrotnie kontaktował się z zarządcą drogi.  Jednak tylko Kant znalazł sposób na uciążliwych urzędników. Zapewne wielokrotnie oglądałeś spoty wyborcze, wielkie kłamstwa na które łapią się wszyscy, postanowiłem zrobić podobnie, poświęciłem jedynie sześć godzin pracy przy komputerze na zmuszeniu urzędu miasta w Lublinie do załatania dziury w drodze utrudniającej ruch.

Stworzyłem iluzję znanego portalu informacyjnego opartego na WordPressie oraz Plebiscytu na Urząd przyjazny rodzinie. Portal do złudzenia przypomniał główna stronę BBC, w internecie znalazłem darmowy szablon do WordPress, doinstalowałem wtyczkę importującą treści z kanałów RSS oraz napisałem obszerny artykuł o dziurze w jezdni mieszczącej się na ulicy Lucyny Herc, następnie wysłałem mail z adresu strony do rzecznika prasowego urzędu miasta, poprosiłem o wyjaśnienie z jakich powodów przez pól roku nikt nie załatał dziury. W ciągu kilku godzin otrzymałem odpowiedź informującą o powstaniu dziury w skutek pęknięcia rury z wodą, przedsiębiorstwo wodociągowe zobowiązało się do naprawy jezdni w ciągu czterech dni,  o dziwo termin został dotrzymany.

Ten sam portal posłużył mi jako narzędzie do naprawy pewnego placu zabaw, wysłałem do urzędu miasta mail z informacją o Plebiscycie na miasto przyjazne rodzinie, w szczegółach opisałem plan skontrolowania miejskich placów zabaw, wybrałem siedem nowoczesnych oraz jeden zardzewiały mieszczący się w pobliskim parku, ku mojemu zaskoczeniu stary plac w ciągu tygodnia przerodził się w nowoczesne centrum zabaw.

Wiecie co jest najgorsze, najpierw wysyłałem pisma jako osoba prywatna, w sprawie dziury nie otrzymałem odpowiedzi, jeżeli chodzi o plac zabaw poinformowano mnie, że w budżecie nie ma dodatkowych pieniędzy na modernizację.  Dziwnym trafem w ciągu tygodnia fundusze się znalazły…

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This