Zaznacz stronę

Sprzedaj blog, nie bądź głupi…

Jeszcze nie tak dawno czytaliście wpis zatytułowany pięć sposobów zarabiania na blogu, w którym celowo nie poruszyłem tematu sprzedaży bloga, czekałem na odpowiedni moment.

Dzieci przy komputerze

pixabay.com

W internecie znajdzie się mnóstwo osób sprzeciwiających się praktykom zarabiania na blogach, podobno jest to nieetyczne względem czytelników, czym więc jest sprzedaż całego bloga, czy sprzedający to szatan wśród blogerów, osobiście wolę bardziej pieszczotliwe określenie Król Polskiej Blogosfery Kant Pierwszy.  Przez ostatnie pięć lat zajmowałem się produkcją serwisów internetowych, od portali ogłoszeniowych, regionalnych, tematycznych oraz blogów. Jednak to właśnie te ostatnie przynoszą największe wynagrodzenie, okazały się strzałem w dziesiątkę. W ciągu roku produkuję ich około 40, dzięki czemu otrzymuję wynagrodzenie za sprzedaży przekraczające  40,000 zł, do tego dochodzą artykuły sponsorowane, które pokrywają koszty stworzenia bloga przez copywriterów. Średnia cena sprzedaży gotowego produktu oscyluje w granicach 2000 zł, oczywiście na tej kwocie swoje pięknie ozdobione paznokcie położy skarbówka, której należy oddać prowizję za możliwość legalnego działania na terytorium ukochanej Polski. Jako, że produkcja internetów idzie mi całkiem dobrze postanowiłem uruchomić swój własny blog, który właśnie czytasz. Wracając do tematu, poznaj pięć żelaznych zasad tworzenia blogów.

Produkcja blogów ma swoje zalety.

  • – Projektowanie stron? Spokojnie, gotowy szablon zakupisz na themeforest
  • – Wiedza? Tematy pisze copywriter. Do twoich codziennych obowiązków należy dodanie wpisu. ( Pamiętaj, by przetestować copywriterów)
  • – Ruch na stronie? Przecież Google uwielbia blogi:)
  • – Sprzedaż? początki są trudne, z upływem czasu zaczniesz tworzyć blogi na zamówienie.
  • –  Konkurencji brak:)

Dzisiaj sprzedałem ostatni blog z roku 2014 poprzez platformę allegro za 3950 zł, obecnie dojrzewają nowe wytwory Kanta, w tym kilka większych projektów.

blogi

Ps. Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem bloga, idealnego do kampanii reklamowej zapraszam do zakładki współpraca.

Pin It on Pinterest

Share This