Zaznacz stronę

Sylwestrowy Kant

Rock concert

Wiem jak ciężko jest zaplanować udanego Sylwestra, w naszym przypadku zawsze jest spontanicznie. Wróćmy jednak do naszej historii pamiętam, że zawsze z Grubym czekaliśmy na ostatni moment, a ta historia wydarzyła się 31.12.1998 r., godzina 18:00.   Nagle pada pytanie: Co dzisiaj robimy? Organizujemy niezapowiedziane wyjście na imprezę organizowaną w jednym z mieszkań zajmowanych przez osoby dalej zwanych studentami. Uwielbiałem takie domówki bez zaproszenia, na tych studenckich imprezach jest zawsze dużo alkoholu i narkotyków. Wynajmowane mieszkanie w trakcie jednej nocy staje się połączeniem dyskoteki z wypożyczalnią młodych jędrnych ciał. Nie uwierzycie ale te z katolickich uczelni są najbardziej chętne, pod tym kamuflażem religijności kryją się spragnione mocnych wrażeń piękne kobiety, które potrafią w ciągu takiego jednego melanżu, uprawiać seks z kilkoma facetami.

Jednak dziś postanowiliśmy zorganizować wyjście w miasto, które przez wielu nazywane jest „odchamianiem” , każdy w błyskawicznym tempie udał się przybrać  wyjściowe wdzianko.  Pierwszy na miejscu zbiórki stawił się „Młody”,  wierny kibic okolicznego klubu sportowego,  ak można było się domyśleć odziany w szeleszczące ciuchy marki nijakiej.  Drugi byłem Ja, wybrałem bardziej wyjściową opcje, koszula plus markowy jeans.   Gruby  zaskoczył wszystkich, pełna klasa wyjściowy garnitur, sprzęt elektroniczny zwany dalej telefonem komórkowym i to nie byle jakim bo z kamerą i dużym dotykowym wyświetlaczem. Dostał go od ciotki z ameryki, wyobrażacie sobie te czasy każdy posiadał stare wysłużone nokie 3310, a tu takie cudo.

żródło http://www.nerdeky.com/

 

Tak przygotowani udaliśmy się na publiczną noc sylwestrową organizowaną przez miasto. Już na wstępie z Młodym były problemy, nie potrafił podporządkować się organom nazywanym obecnie steward, a w tamtych czasach ochrona. Nie minęło więcej niż 40 minut  naszego kibica zabierała policja uderzając cały czas przyrządem do masażu zwanym pałką. Młody nie pozostawał dłużny odwdzięczając się udanym atakiem szczęką na rękę funkcjonariusza.

Postanowiliśmy z Grubym odbić naszego wspólnika, opracowałem chytry plan. Gruby z racji swojej postury i zarostu wyglądał na 25 lat, główną rolę odgrywał super telefon na widok, którego ludzie myśleli, że to dziennikarz relacjonujący zabawę sylwestrową, nie które mniej inteligentne osobniki widząc kamerę pozdrawiały rodzinę oglądającą Sylwestra w telewizji.

Udaliśmy się na miejsce dostarczenia nie wygodnych imprezowiczów, zwanym dalej komendą lub bardziej wulgarnie psiarnią. Postanowiłem zawiesić Grubemu Mój identyfikator szkolny ze zdjęciem skierowanym do klatki piersiowej. Uwierzcie mi z wyciągniętym telefonem wyglądał jak profesjonalny dziennikarz z bardzo popularnej stacji.  Wykorzystując fakt nagonki w mediach dotyczącej brutalności policji  wkroczył pewnym krokiem na komendę wypowiadając magiczną kwestię „Witam, tu telewizja TWN”,  jednocześnie  filmując zajadającego się pączkami policjanta, poprosił o wytłumaczenie bezsensownego użycia przemocy wobec spokojnego uczestnika zabawy sylwestrowej? Na widok miniaturowej kamery nagle zrobiło się niezwykle poważnie, sam komendant raczył odejść od codziennych obowiązków, rozbrajania min w grze saper,  rozpoczął się  wywiad dotyczący całego zajścia, informujący o spokojnym doprowadzeniu podejrzanego w celu złożenia wyjaśnień dotyczących braku biletu wejściowego na imprezę. Po czym „Młody” został zaproszony przed obiektyw kamery  informując o bardzo profesjonalnym wykonywaniu czynności przez policje, po kilku uściskach dłoni i zjedzonych pączkach, Młody w raz  z Grubym opuścili komendę.   Uwierzycie policja naprawdę myślała, że występuje w telewizji odwaliła całą szopkę na widok zaawansowanego urządzenia i identyfikatora szkolnego, każąc Młodemu udzielić wywiadu pochwalającego zachowanie policji w zamian za wolność.

Policjantów z Komendy Głównej Policji ,(oni wiedzą o kogo chodzi), pozdrawia  telewizja!


twn

 
[poll id=”12″]
 

 

Pin It on Pinterest

Share This