Zaznacz stronę

Uważaj na dziadków, zanim zabiją twoje dziecko…

Zastanawiam się czy wiesz co robi twoje dziecko z dziadkami, w wielu przypadkach twoi rodzice nie dojrzeli do otaczającego nas świata, co gorsza osoby odpowiedzialne za przystosowanie starszego społeczeństwa zapomniały o ważnym obowiązku informowania dziadków, pewne rzeczy traktują jako normalność.

Fot.pixabay.com/SylwiaAptacy

Fot.pixabay.com/SylwiaAptacy

“Przecież to oczywistość, nie wyobrażam sobie, by dorosła osoba zapomniała o środkach bezpieczeństwa”, taką odpowiedź otrzymałem na zadane pytanie sprzedawcy w sklepie rowerowym, zacznijmy jednak od początku… Na pierwszy rzut oka, dziadkowie poczuli nagłą potrzebę wożenia wnuczka na rowerze, rzucając drugim okiem stwierdziłem, znowu dziadki chcą się pochwalić wnukami, w zasadzie utwierdziły Kanta w tym wypowiedziane słowa niewątpliwie  pięknej kobiety “Karolu, siedzisko musi być do przodu, żeby sąsiedzi widzieli wnuczka“.

Nie ważyłem dzieciaka, lecz  swobodnie mogłem oscylować pomiędzy 8-15 kg, taki właśnie przedział wagowy fotelika wybrał dziadek, następnie oszacowałem wiek opiekunów, wyszło jakieś 57 lat, po żarcie na temat pozostałych dziesięciu lat do emerytury. Zakupy zakończone, powiązane z życzeniami udanej jazdy z wnuczkiem.

Edukację zacznijmy od sklepów

Przyszła kolej na Kanta, jestem mało agresywny lecz bardzo wybuchowy, postanowiłem  zaatakować sprzedawcę.

“Człowieku właśnie pozwoliłeś tym uroczym dziadkom zabić to dziecko”

– jak to ja tylko sprzedałem im fotelik, pan chyba oszalał…

” Za godzinę wejdziesz na stronę http://lublin112.pl, ujrzysz wpis o starszym panu, który wywrócił się z wnuczkiem, oboje uderzyli w krawężnik, dziadek chroniąc głowę złamał rękę, dziecko nie miało tyle szczęścia…” 

– Przecież to oczywistość, nie wyobrażam sobie, by dorosła osoba zapomniała o środkach bezpieczeństwa.

Z debilem nie będę rozmawiał, chwyciłem za kask i niczym złodziej wybiegłem ze sklepu, tuż przed odjazdem złapałem klamkę od matiza,   co będzie jak będzie miał pan wypadek, proszę to kask dla wnuczka. Uwierzcie na słowo, dziadek zamiast podziękować powiedział,-  spierdalaj człowieku z policji jesteś?-  Postanowiłem wczuć się w rolę wspomnianego człowieka- weź ten kask, bo za  brak jest mandat. Zapewne groźba ukarania, przemówiła starcowi do rozumu.  Wróciłem do sklepu w którym dowiedziałem się, że nowa opona będzie kosztowała więcej niż założyłem, z niewiadomych przyczyn wybrałem najdroższe nakrycie głowy z wystawki.

Dziadkom nie wytłumaczysz

Z uśmiechem na twarzy rozłożyłem całą sytuację na cząsteczki mniejsze od atomów, oczywiście ukochana stwierdziła, że to nieprzeciętny wygląd twarzy przypominający ogra wywołuje takie reakcje, co tłumaczy część nieprzyjemności życiowych.

Jednak w tym momencie stwierdzam, że dziadkowie bardzo często nie wiedzą jak poprawnie korzystać z dobrodziejstw 21 wieku, w ich czasach nie istniały siedziska, a na rowerem jeździły dzieci potrafiące pedałować bez dodatkowych dwóch kółek. Jak inaczej wytłumaczyć, dziecko  w kasku rowerowym, siedzące w foteliku umieszczonym na tylnym siedzeniu samochodu w matizie?


Pin It on Pinterest

Share This