Zaznacz stronę

W razie wojny uciekaj z Polski.

Zapaleni narodowcy zapewne zwyzywają “Kanta” od najgorszych, lecz mało kto wie jakie są plany armii w przypadku agresji na nasz piękny kraj.

http://pixabay.com

http://pixabay.com

Wczoraj zadzwoniłem do mojego serdecznego przyjaciela, zawodowego żołnierza. Zaniepokojony  ostatnimi doniesieniami dotyczącymi konwoju obcych wojsk na naszym terytorium, przeszedłem od razu do konkretów.

Zapytałem “grubego” co mam zrobić gdy rozpocznie się wojna. Liczyłem na odpowiedź w stylu, nie martw się od tego jest wojsko lub wojny nie będzie.   Jednak Gruby poważnym głosem odpowiedział “Uciekaj z Lublina do Szczecina!!

Odparłem dlaczego  tam, mogę równie dobrze wyjechać do Barcelony.   Podobno w momencie publicznego ogłoszenia stanu wojennego  nie będę mógł opuścić kraju, a poruszanie się po Polsce będzie utrudnione. W dodatku gruby powiedział mi, że w pierwszej dobie zostanie oddane 3/4 Polski.

Stary przyjaciel pocieszył mnie mówiąc, spokojnie “Kant” zadzwonię do ciebie jak będę wiedział coś o wojnie, dowiesz się przed wszystkimi żebyś miał czas przyjechać do Szczecina.  W tej miejscowości otrzymał przydział na wypadek agresji ze wschodu. Wierzę Grubemu, jest szychą w wojsku, w dodatku jeszcze nigdy mnie nie okłamał.

Rzekome plany o jakich poinformował mnie przyjaciel wyglądają mniej więcej tak.  Pierwsza linia obrony: Gdańsk, Warszawa, Krosno. Tej linii będą bronić wszyscy żołnierze którzy, odbyli zasadniczą służbę wojskową i przeszli do rezerwy. Zawodowe wojsko w tym czasie będzie się wycofywać na drugą linię obrony: Słupsk, Jelenia góra. Najważniejsze osobistości w Polsce będą przebywać w Szczecinie, oczekując  wsparcia naszych sojuszników.

Gruby uświadomił mnie, że nie chodzi tylko o Niemców, z nimi i tak nie pokonamy agresora, będziemy czekać na wojska Stanów zjednoczonych.   Dopiero w momencie przybycia Amerykanów rozpocznie się odbijanie przejętych regionów, będzie to wyglądało mniej więcej jak na tej symulacji, tylko zamiast bronić stolicy, ruszymy ze Szczecina.

987338a785

Źródło http://www.tokfm.pl/

 

Na moje pytanie co będzie jak wszyscy odwrócą się od Polski. Gruby odpowiedział ” Jeżeli tak będzie to Barcelona jest odpowiednim miejscem na długie wczasy.”

Mogłem nie dzwonić do przyjaciela, umarł bym broniąc ukochanego Lublina.  Teraz mam mieszane uczucia, z kim mam bronić swojej małej ojczyzny jaką  jest Lublin, skoro zostaniemy pozostawieni sami…

Pin It on Pinterest

Share This