Zaznacz stronę

Wychowuję dziecko jak psa

Twoje dziecko niczym nie różni się od mojego psa, posunę się nawet o krok dalej, nie skłamię jeżeli stwierdzę, że pies jest bardziej pojętny niż twoje dziecko. Oczywiście tytuł tego artykułu jest bardzo kontrowersyjny, i taki miał być. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego należy wychować dziecko jak psa, i jakie korzyści osiągniesz postępując zgodnie z moimi radami powinieneś przeczytać cały wpis. Wszystkie stwierdzenia poprę badaniami naukowi udowadniając ci, że mam rację.

„© stock.chroma.pl/MartinaOsmy"

„© stock.chroma.pl/MartinaOsmy”

Wielu badaczy uważa, że przeciętny pies swoją inteligencją dorównuje dwuletniemu dziecku, a umiejętności społeczne, czyli rozpoznawanie sygnałów niewerbalnych równe jest dziesięciolatkowi.  Jeżeli masz psa i poświęciłeś odrobinę czasu na naukę posłuszeństwa, doskonale poradzisz sobie z wychowywaniem dzieci. Jestem pewny, że osiągniesz sukces, musisz tylko traktować noworodka jak psa.  Odstaw wszystkie poradniki jakie przygotowała teściowa, zapomnij o wszystkich złotych zasadach udzielanych przez rodzinę i znajomych.

Żółta piłeczka

Mam dziesięciomiesięcznego synka jest to mój pierworodny jednak przez cały okres dorastania czułem, że kiedyś już przez to przechodziłem. Ta myśl cały czas zaprzątała mi umysł…..

Za sprawą malutkiej żółtej plastikowej piłeczki odkryłem coś zdumiewającego,  za pewne nie raz widziałeś jak pies cieszy się na widok rzucanego patyka, skacze merda ogonem i poszczekuje. Twoje dziecko reaguje dokładnie tak samo na ulubioną zabawkę, macha rączkami i nóżkami uroczo gruchając. Mało przekonywujący argument prawda? Poświęć jeszcze dwie minuty, na pewno zmienisz zdanie…

Dzisiejszego poranka bawiłem się z synkiem wspomnianą wcześniej żółtą piłeczką, konkretnie chciałem aby dziecko wybrało sobie zabawkę i o nią poprosiło. Poustawiałem kilka zabawek na podłodze, samochodziki, klocki i piłkę.  Zaważyłem, że dziecko próbowało dosięgnąć piłeczki, w tej chwili najbardziej pragnęło małej żółtej piłeczki. Dla upewnienia postanowiłem zabrać ją, rozpętałem piekło,  jednak na widok piłeczki uspokajało się. Zwyczajne zachowanie, za pewne nie raz spotkałeś się z taką sytuacją, to co było niezwykłe wydarzyło się chwilę później.

 “Bydlak” owczarek niemiecki cały czas przyglądał się, przekręcając  pysk jak to robią często psy tej rasy,  za każdym razem lekko pomrukując, widział moje nieudolne próby nauczenia synka mówić Pi  na widok piłeczki. W nerwach powiedziałem daj głos, zamiast syna odezwał się  bydlak.  Zauważyłem radość na twarzy dziecka, więc poprosiłem o pomoc bydlaka, pokazałem piłeczkę i wydałem komendę.  Byłem zszokowany jak razem z psem, smyk zaczął robić   Huu Huu. To czego ja nie osiągnąłem przez cały poranek, bydlak zrobił w minutę.

Wykorzystaj swoje doświadczenie z psem.

Jak wychować dziecko

„© stock.chroma.pl/MartinaOsmy”

Zacząłem wykorzystywać psa do nauki dziecka, uwierzcie mi najprościej było poprosić synka o siedzenie w miejscu, wydawałem komendę siad do psa i automatycznie dziecko naśladowało psa. Co mnie bardzo zdziwiło bez psa ta komenda nie działała, załamałem się dzieciak tylko naśladował nic się nie nauczył.Tu znów w rozwiązaniu zagadki przyszedł bydlak, który jest nauczony reagowania na gestykulację i głos.Pokazałem palcem bydlakowi siad, moje dziecko wykonało polecenie razem z psem.   Jak się okazało, synek nie reagował na komendę głosową tylko na gestykulacje, powtórzyłem polecenie kilka razy bez obecności psa, szok urwis cały czas siada.

Przeszukałem internet i natrafiłem na film dokumentalny o rozwoju dziecka. Okazało się, że kilku miesięczne dzieci wychowywane przez osoby głuchonieme potrafią porozumiewać się za pomocą prostych komunikatów w języku migowym, było to tak ważne odkrycie, zmieniło całkowicie postrzeganie rozwoju niemowlaków, dzieci nie uczą się mówić słuchając rodziców, uczą się mówić wzrokiem patrząc jakie ruchy ustami wykonuje mama.

W internecie pewnie nie raz widziałeś filmy w których pies uczy raczkować niemowlaka, wiesz dlaczego tak się dzieje ?

Problem rozwiązali szaleni naukowcy, którzy chcieli uczłowieczyć małpę. Zapłacili młodemu małżeństwu z małym dzieckiem za udział w prostym eksperymencie. Poprosili aby przygarnęli małą małpkę i wychowywali ją razem z maluchem. Byli ciekawi czy małpa przebywająca od małego z noworodkiem będzie bardziej ludzka. Eksperyment przerwano ponieważ dziecko zaczęło upodabniać się do małpy. Odkryto jednak coś o wiele bardziej interesującego, noworodki nie odróżniają do jakiego gatunku należą, ta wiedza przychodzi z czasem. Dzieci wychowywane przez zwierzęta nie dostrzegają różnic gatunkowych, doskonałym przykładem jest Oxana Malaya, rodzice w wieku trzech lat wyrzucili dziecko, które przygarnęło stado psów. Szokiem jest fakt, że dziecko zapomniało jak to jest być człowiekiem. Zaczęło zachowywać się jak psy, dopiero w wieku ośmiu lat zostało uratowane,  dziś dziewczyna ma 32 lata i nadal przebywa w zakładzie psychiatrycznym, nie jest wstanie zrozumieć czym jest człowieczeństwo.

Poradnik dla właścicieli psów. Czyli jak wychować dziecko

Jeżeli twoje dziecko krzykiem wymusza określone działania np: chce na ręce, znajdź w poradniku  rady jak oduczyć psa skakania na ludzi. Większość rodziców ulega małym dzieciom, które płaczą i krzyczą. Biorąc dziecko na ręce, utrwalasz w nim  złe nawyki.  Zrozum jak myśli twoje dziecko,  za każdym razem jak krzyczy, przychodzi mama i bierze mnie na ręce. Jak będę krzyczał częściej i głośniej, będą mnie nosić cały czas! Super, nagradzasz dziecko za krzyk, noszenie dziecka jest dla niego nagrodą.

Dzięki poradnikom dla psów nauczysz swoje dziecko zmienić złe nawyki, takie jak płacz czy krzyk w dobre czyli wyciągnięcie rączek. Twoje dziecko pojmie czym jest cierpliwość, i będzie czekało w łóżeczku na tatę, który weźmie go na ręce. Już nigdy twój dzień nie będzie podporządkowany dziecku, zapanuje harmonia i spokój.

Jeżeli twoje dziecko będzie krzyczeć i płakać będzie to oznaczało tylko poważne problemy, chorobę, ból lub kolkę. Zniknie problem marudzenia, unikniesz rozmyślania czy to kolejny kaprys, a może coś poważniejszego.

Oczywiście musisz cały czas pamiętać, że twoje dziecko to człowiek, i odpowiednio stosować wytyczne z poradników. Karaj dziecko za złe zachowania, nagradzaj dobre. Dziecko należy karać i nagradzać w odpowiednim momencie, nie 10 sekund po określonym zachowaniu, tylko w trakcie jego wykonywania.  Na początku będziesz mieć problemy, jednak dobre poradniki podpowiedzą ci w którym momencie należy dać nagrodę, a kiedy pokiwać groźnie palcem.   Jeżeli nadal nie przekonałem ciebie do wychowywania dziecka jak psa, a twój niemowlak daje ci ostro popalić, wszystkie inne metody zawiodły. Spróbuj nie masz przecież nic do stracenia.

 

Pin It on Pinterest

Share This