Zaznacz stronę

Wychowywanie dzieci- Robisz to źle…

people-crowd-child-kid

Jeżeli jesteś wielbicielem wszystkich przesłodzonych programów. Uważasz, że wychowywanie dzieci to cudowna przygoda miodem płynąca, nie czytaj tego wpisu… wyłącz monitor i uderz głową w  ścianę, jeżeli nie pomogło uderz jeszcze raz.

Telewizor, tak bardzo…

Telewizja jest liderem w spaczeniu wizerunku rodziny, przeciągając granicę debilizmu do maksimum, zwróć uwagę na poranne programy, towarzystwo wzajemnej adoracji wychwalających kto jest lepszą matką, komu udało się  stworzyć lepszą rodzinę… Jeszcze niech tylko powiedzą, kto komu i jak zrobił loda –  wczoraj zrobiłam czekoladowego  z truskawkami, a ja robię najlepsze waniliowe.

Wciskają  ciemnoty.

Idealny mąż pieści małżonkę, nigdy nie podnosi głosu, a swoje dzieci tylko wynagradza… Przecież to cipa nie facet- jak trzeba to wieczorem przytulę ukochaną, a następnego dnia wrzasnę  “Oszalałaś, co ty robisz kobieto kanapki dzieciom to się z dwóch stron masłem smaruje”.

Pamiętam jak córka znajomych wezwała policję, bo tata krzykną na mamę… pomijam z jakim trudem wytłumaczyli się funkcjonariuszom. Zepsuli  dziecko, zapewne szkoła będzie jedną wielką traumą, tam wszyscy krzyczą, od nauczycieli po rówieśników, nawet sprzątaczka wrzaśnie jak ktoś wejdzie z brudnymi buciorami w jej kawałek podłogi, i nieważne czy jesteś rodzicem odbierającym dziecko, należy szanować cudzą pracę.

Wredny Tata

To ojciec ma pomóc dziecku zrozumieć świat, który dzieli się zarówno na tych dobrych jak i złych. W którym momencie należy tak po prostu walnąć koledze po ryju i za co kolega może walnąć tobie po gębie, a jak Jaś będzie chciał pocałować córkę, powinien dostać kopniaka prosto w jajka ( Najlepiej ze 20 razy). Mały Kant powinien reagować na przemoc w szkole,  zezwalać na sportowe rozstrzyganie sporów. Życie to pasmo sukcesów i niepowodzeń, więc zupełnie normalnym  będzie gorsza ocena w dzienniku.( Informacja dla mojego syna: Jeżeli to czytasz, pamiętaj ciebie to nie dotyczy.)

Tak szybko dorastają.

Dziecko wstrzyknęło sobie marihuanę* chcę być pierwszą osobą która się o tym dowie od syna, razem jakoś poradzimy sobie z tym wszystkim. Wiesz nie chcę kiedyś otrzymać telefonu w środku nocy-

Witam, pana dziecko właśnie zaćpało się pod mostem, a jedyne co  zostało to ta strzykawka.

– ale jak to, przecież Jaś śpi w pokoju obok”

Dzieciaki ćpają, jeżeli twoje dziecko zaprzecza zapewne kłamie… Podpala papierosy ukrywając się przed tobą, spożywa alkohol a ty nic nie wiesz? dobra wymień przynajmniej sześciu znajomych twojego dziecka, wiedziałem jesteś do dupy rodzicem! Powinieneś przeżywać wszystkie pierwsze razy z dzieckiem,  jak będzie trzeba to kupisz prezerwatywy, jak pękną to zostaniesz dziadkiem, wcześniej czy później i tak byś nim został.

Teraz zapomnij o wszystkim co przeczytałeś. Nie pozwól, by ktoś obcy mówił tobie jak ma wyglądać relacja pomiędzy rodzicem a dzieckiem, żaden ekspert w telewizji nie poznał twojej sytuacji, twoich problemów, problemów twojego dziecka, tym bardziej bloger co chce wychowywać dzieci jak psy.

* To co ty nie wiedziałeś, że się wstrzykuje.

Pin It on Pinterest

Share This