Zaznacz stronę

Wyrzuć gry planszowe, dziecko ci podziękuje…

Zabroń swojemu dziecku dostępu do internetu, telewizji… Bo przecież gry planszowe potrafią rozwijać i bawić, w dodatku jeszcze umacniamy więzi rodzinne.  Cieszę się , że tak myślisz… Moje dziecko będzie twoim szefem, w zasadzie twojego dziecka.

 

Dzieci przy komputerze

pixabay.com

 

Graj z dzieckiem na komputerze!

Wróćmy na chwilę do czasów PRL, mówią ci coś słowa: ciupy, cymbergaj, hacle, pykawki.  Jeżeli nie kojarzysz tych nazw zapytaj się swojego dziadka, na pewno zechce pochwalić się jak to kiedyś spędzał czas na grach i zabawie. Zapewne twój ojciec był zmuszany przez swojego, do zabawy rodzinnej przy nudnych hacelach. Dziś wszystko wiedzący rodzice zmuszają swoje dzieci do gier planszowych, zabaw w chowanego i wielu innych gier społecznych, zapominając że mamy 21 wiek, a dzisiejsze dzieciństwo  jest zupełnie inne,  co kręci rodziców jest obciachem.

Klocki lego, zastąpiła gra rozwijająca wyobraźnię “minecraft”,  a hasło “idziemy poharatać w gałę” oznacza włączenie najnowszej Fify.  Jeżeli chcesz spędzać czas z dziećmi zacznij  grać wspólnie na komputerze, gwarantuje będziesz najlepszym rodzicem we wszechświecie. Pozwól dziecku wybrać pomiędzy graniem w gry planszowe, a równie przyjemnym i umacniającym więzi rodzinne wspólnym graniem w Fifę.  To nie dzieci spędzają za dużo czasu przy komputerze w  samotności, to rodzice nie potrafią dostosować się do nowego świata.  Mądrzy rodzice zrozumieją przesłanie jakie kryje się za  słowami, które kiedyś napisała mądra osoba: “Największą wadą dzisiejszej młodzieży jest to, że do niej już się nie należy”

Dlaczego moje dziecko będzie szefem.

Zastanawiałeś się dlaczego amerykańskie wydanie Newsweeka zrezygnowało z wersji papierowej, internet stopniowo wypiera wszystkie tradycyjne media. Za kilkadziesiąt lat moje dzieci będą żyły w zupełnie innym świecie, jednak staną przed podobnym problemem jak mój ojciec, który w  latach dziewięćdziesiątych prowadził dobrze prosperujący zakład napraw samochodów, podstawowym zestawem narzędzi przywrócił blask wielu autom. Jednak przegapił pociąg zwany “postęp technologicznym” został wyparty przez młodych i ambitnych dzieciaków, którzy kilka lat wcześniej pracowali w jego zakładzie. Dziś wszystko rozwija się w jeszcze szybszym tempie: co jest przyszłością, jutro może być historią. Wystarczy prześledzić historię ogłoszeń o pracę, obecnie poszukuje się programistów, operatorów skomplikowanych maszyn z bardzo dobrą znajomością obsługi komputera, nie mówię tu o programach takich jak Word i Exel. Edukacja w szkołach zawsze była lata świetlne za postępem, i w takiej formie nigdy nad nim nie nadąży, może w 22  wieku stare dziadki wymyślą program nauczania w trybie rzeczywistym. Dziś na rodzicach spoczywa obowiązek przygotowania dzieci do dorosłego życia, naucz dziecko programowania, pomogą w tym szkoły  dla najmłodszych, lekcje zaczynają od piątego roku życia. Uczą nowocześnie poprzez zabawę, będziesz zdziwiony jak szybko twoja pociecha osiągnie pierwsze sukcesy. Dzięki twojej pomocy otworzy własną firmę zatrudniając dzieci wychowywane na grach planszowych. 

Pin It on Pinterest

Share This