Zaznacz stronę

Znowu opiekowałem się dzieckiem, po piwku…

Wielokrotnie opiekowałem się dzieckiem będąc po spożyciu, ba nawet pokusiłem się o prowadzenie czterokołowego pojazdu służącego do przewozu dziecka zwanego wózkiem. Pomimo tego nadal nie wiem w którym momencie staje się patologicznym ojcem,  i kto o tym decyduje…

 „© stock.chroma.pl/stokkete”

„© stock.chroma.pl/stokkete”

Picie alkoholu jest złe…

Zapewne wśród was znajdą się osoby twierdzące,  że sam fakt picia piwa podczas opieki już świadczy o tym, że jestem osobą nieodpowiedzialna, tak wiem dwie lampki wina wypite w restauracji spowodują nagły zanik świadomości, przez co zapomnimy o otaczającym nas świecie, a dziecko podczas podróży od stolika do toalety potknie się i złamię nogę, oczywiście wszystkiemu winien jest alkohol, jeszcze zrozumiał bym całą sytuację, gdybym napoił nim dziecko.  Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu, dzieci potykają się, łamią nogi i rozbijają głowy.

Alkohol istnieje…

Przecież nie będę oszukiwał dziecka, alkohol istnieje i raczej wcześniej niż później dzieci go spróbują. Warto zatem utrwalać od małego pozytywne wzorce,  czym jest wypicie lampki wina, czy butelki piwka ciepłego dnia, z jakich powodów dzieci nie powinny spożywać alkoholu, w przypadku bardziej opornych dzieciaków skorzystać z pomocy osiedlowego degustatora tanich trunków, trauma po spotkaniu takiego osobnika przez małoletniego może okazać się pomocna.  Oczywiście popadając w skrajność możemy jeszcze wysłać dziecko do programu surowi rodzice emitowanego przez tvn, gdzie przez tydzień zamiast kołysanki śpiewa się  “kto z nami nie wypije”.

Zgłaszaj sprzeciw.

Tak wiem bliskie spotkania ze ścianą, która pamięta imprezy z czasów czterdziestolecia szwagra mogą zdarzyć się każdemu, przecież możemy zasłaniać  się chwilową niedyspozycją niczym Kwaśniewski podczas wizyt w obcych krajach. Każda odpowiedzialna osoba doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego stanu upojenia alkoholowego, przecież nie można wrzucać do jednego worka kulturalnych rodziców potrafiących odejść od stołu w odpowiednim momencie, a nie tylko gdy butelka jest już pusta.

Pin It on Pinterest

Share This